طراحی وب سایت پزشکی و پزشکان

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

معمولا بسیاری از افراد اطلاعات خاصی درباره تخصص های پزشک ندارند. درباره خواص درمانی غذاها اطلاع چندانی ندارند؛ و این موضوع می‌تواند سبب عدم استفاده مناسب از جامعه پزشکان شود.اگر شما یک پزشک هستید شاید به دنبال ارتباط بیشتر با مردم باشید.

نه‌ تنها ارتباط با بیماران بلکه مشاوره با همه افراد جهت آگاهی بخشیدن به آن‌ها در حوزه‌های مختلف پزشکی. شاید به دنبال معرفی خود و تخصص خود باشید؛ و یا شاید یک پزشک بسیار پرمشغله باشید که به دنبال راهی برای مدیریت بهتر نوبت‌گیری و ویزیت بیماران خود هستید؛ اما آیا راهی برای پاسخگویی به نیازهای شما وجود دارد؟
دنیای امروز دنیای دیجیتال و فناوری اطلاعات است. بسیاری از راه‌های سنتی برای به انجام رساندن کارها درگذشته جای خود را به راه‌های سریع و آسان اینترنتی داده‌اند.
همچنین علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت و تکامل می باشد و نبودن اطلاعان کافی در این زمینه و یا دسترسی محدود به آنها می تواند برای بسیاری از افراد ایجاد مشکل کند.
قطعا این را می دانید که روزانه میلیون ها نفر در موتور جستجوی گوگل به دنبال اطلاعاتی برای بیماری خود یا اطرافیانشان میگردند و در نهایت به وب سایت مورد نظر رسیده و از اطلاعات داخل آن استفاده می نمایند. حتی اگر از وب سایت پزشکی مورد نظر هم خوشش بیاید هر روز به آن سر می زند و حتی آن وب سایت را به دیگران نیز معرفی می کند.
متاسفانه درایران تعداد محدودی از پزشکان هستند که وب سایت شخصی برای خود دارند تا مهارت ها و رشته پزشکی خود را در آن معرفی نموده تا بازدید کنندگان آنها از وی اطلاعات دقیق داشته باشد. اما خوشبختانه پزشکانی نسبت به سایرین موفق تر هستند که با علم اینترنت آشنایی زیادی داشته باشند. آنها میتوانند تمامی وقت های ویزیت که به بیماران خود می دهند را به صورت اینترنتی و با دردسر های کم تر بدهند. بیماران از منزل یا حتی محل کار خود می توانند به راحتی ساعت های خالی پزشک مورد نظر را ملاحظه نموده و در جهت گرفتن وقت ویزیت اقدامات لازم را نمایند.

ایجاد صفحه ای تحت عنوان مشاوره رایگان در غالب پرسش و پاسخ های متداول می تواند یکی از بخش های بسیار جذاب دیگر در یک وب سایت پزشکی و مرتبط با مسائل پزشکی باشد. چراکه بسیاری از مراجعه کنندگان غالبا یک دسته سوال مشخص دارند که شما میتوانید قبل از اینکه آنها با مطب شما تماس بگیرند، از این قسمت جواب سوال خود را دریافت کنند. حتی اگر بر روی همین قسمت سرمایه گذاری بیشتر نمایید می توانید با استخدام یک نیروی کاری به صورت چت و یا با صدا با مراجعه کنندگان ارتباط برقرار نموده و از آنها دعوت کنید تا به صورت حضوری به مطب شما مراجعه نمایند.

معرفی مطب و صفحه درباره ما و حتی تماس با ما می تواند یکی دیگر از صفحات و بخش های استراتژیک کسب و کار شما پزشک محترم باشد. شما می توانید در این صفحات خود را بهتر به بازدید کنندگانتان معرفی نموده و حتی آنها را تشویق و یا ترغیب نمایید تا وب سایت و مطب شما را به صورت آنلاین به دیگران معرفی کنند. مطمئن باشید که شرکت طراحی وب سایت ویشاوب در این زمینه برای شما پیشنهادهای فوق العاده ای را دارد تا بتوانیم در مدل کسب و کار شما و رونق آن سهیم باشیم.

یکی از بخشهایی که می تواند در نهایت برای وب سایت شما بازدید کنندگان زیادی را در پی داشته باشد، قسمت اخبار و مخصوصا مقالات می باشد. مطمئنا درهر زمینه از رشته پزشکی روزانه مقالات بسیار زیادی به وجود خواهد آمد و حتی از مقالات قبلی در جهت دادن اطلاعات به بازدید کنندگان خود می توانید استفاده نمایید. وجود مقالات و حجم بالای اطلاعات و متن ها و تصاویر و ویدئو ها باعث خواهد شد که موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل وب سایت شما را بهتر بشناسد بطوریکه رتبه بالاتری نسبت به سایرین پیدا خواهید نمود و در نتیجه های جستجو بهتر نشان داده خواهید شد. به عنوان مثال کاربران با تایپ نمودن کلماتی مانند بهترین پزشک، لیست مطب پزشکان، متخصص اعصاب، متخصص قلب، پزشک عمومی، دندان پزشک، متخصص داخلی و .... می تواند به عنوان اولین وب سایت و در اولین صفحه وب سایت شما را نشان دهد. بنابراین در نهایت بازدید کنندگان شما به مشتریان و مراجعه کنندگان شما تبدیل خواهند شد.
همچنین در یک وب سایت مرتبط با مسائل پزشکی و پزشکان می توانید برای بیماران خود پرونده الکترونیکی ایجاد کنید بطوریکه در هر کجا که قرار دارند به صورت آنلاین و تنها با داشتن نام کاربری و کلمه عبور خود به پرونده پزشکی دسترسی داشته باشند و آن را مطالعه و یا حتی آن را به پزشک دیگر هم بتوانند نشان دهند. بنابراین امروزه کاربران به دنبال چنین سرویس هایی هستند که مطمئنا در وب سایت شما همه اینها را خواهند داشت.

معمولا در طراحی چنین وب سایت هایی می توانیم چنین سرویس ها و خدماتی را ارائه دهیم که عبارتند از :
• ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای پزشکی و درمان و سلامتی
• ارائه تقویم کاری مشخص‌کننده زمان و مکان حضور خود در مطب یا بیمارستان‌ها
• صفحه وب مربوط به تعیین وقت قبلی
• پرداخت از طریق درگاه های بانکی مانند ملت و ملی و پارسیان و پاسارگاد و ...
• مشاوره و پاسخ به سوالات کاربران به صورت آنلاین
• درج و دانلود مقالات و اخبار مربوط به پزشکی
• ثبت نام کاربران برای مشاهده های گرفته شده و تغییر وقت
• نمایش تازه های پزشکی
• فروشگاه اینترنتی برای ارائه محصولات پزشکی مرتبط

برای داشتن یک طراحی سایت کامل، علاوه بر طراحی و پیاده ‌سازی وبسایت مولفه ها و ویژگی‌های تخصصی مربوط به پزشکی که به برخی از آن‌ها اشاره شد، طراحی سایت شما باید دارای یکسری ویژگی‌های فنی به ‌مراتب مهم‌ تر باشد.

برخی ازاین ویژگی‌ها عبارتند از:


طراحی بهینه ( سئو):
به‌منظور گسترش فعالیت‌های اینترنتی خود از طریق وب ‌سایت، شما نیاز به یک وب ‌سایت پزشکی پربازدید دارید. برای این کار راه‌ های متفاوتی وجود دارد که یکی از مهم‌ ترین آن‌ها طراحی بهینه وب‌سایتتان برای موتورهای جستجو است. در صورتی‌ که فعالیت‌های خاصی را که تحت عنوان سئو از آن‌ها یاد می‌شود، بر روی وب‌ سایتتان انجام دهید، هنگام جستجوی مطالب پزشکی، وب ‌سایت شما در صفحه اول نتایج موتورهای جستجویی نظیر گوگل نمایش داده می‌شود. این امر سبب افزایش بازدید از سایت شما می‌ شود چراکه عمده ترافیک ورودی به وب ‌سایت‌ها از طریق موتورهای جستجو هدایت می‌شود.

سرعت:
باوجود هزاران وب ‌سایت مشابه، تصور کنید اگر وب‌ سایت شما هرچند هم که کامل و بی‌نظیر، اما کند باشد. در این صورت کاربر به ‌هیچ‌ وجه منتظر کامل لود شدن محتوای وب ‌سایت شما نمی‌شود و به وب‌ سایت دیگری مراجعه می‌کند؛ بنابراین سریع بودن وب‌سایتتان نیز بسیار اهمیت دارد.

طراحی ریسپانسیو:
یکی دیگر از موارد فنی که باید در طراحی وب‌ سایت شما اعمال شود، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا است. این بدان معنا است که کاربران با دستگاه‌های مختلف نظیر موبایل و یا تبلت، محتوای مناسب و متناسب با اندازه صفحه ‌نمایش دستگاهشان را دریافت کنند.


بنابراین برای داشتن یک وب سایت پزشکی خوب و کارا، علاوه بر مسائل تخصصی مربوط به حوزه پزشکی باید توجه ویژه‌ای نیز به مسائل فنی یک وب ‌سایت کرد؛ بنابراین به ‌منظور پیاده ‌سازی مناسب این موارد، پیشنهاد می‌شود که طراحی وب‌ سایتتان را به یک طراح ماهر و با تجربه بسپارید. تا از همه لحاظ یک سایت جامع و کامل را تحویل گرفته و از آن بهره گیرید.

برای اطلاع از جزئیات طراحی سایت پزشکی با کارشناسان گروه ویشاوب در ارتباط باشید.

 

Search - SP Page Builder
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها